Fotoradari būs vairāk kā 100 policijas auto

Valsts policija ir noslēgusi līgumu ar “Inkomerc Holding” 518 400 Ls vērtībā par valsts policijas auto aprīkošanu ar fotoradariem un video ierakstu sistēmām. Plānots, ka pēc līguma izpildes uz valsts autoceļiem būs 126 transportlīdzekļi, kas varēs fiksēt autovadītāju ātruma pārkāpumus.

Detalizētāka informācija par iepirkumu

Saskaņā ar Valsts policijas un “Inkomerc Holding” noslēgto līgumu, 80 transportlīdzekļiem tiks uzstādīti radari un video ierakstīšanas sistēmas par kopējo summu 292 600 latu apmērā. Papildus tam plānots modernizēt vēl 46 Valsts policijas transportlīdzekļus, atvēlot šim mērķim 225 800 latus.
2012. gada decembrī valdība jau atbalstīja 487 900 tūkstošus latu atvēlēšanu Iekšlietu ministrijai nepieciešamā aprīkojuma iegādei. Tomēr, ņemot vērā notikušo programmatūras un tehnisko palīglīdzekļu sadārdzinājumu, fotoradaru iepirkumam vēl papildus būs nepieciešami nedaudz vairāk kā 30 000 latu.
Atgādināsim, ka papildus ir arī nolemts, līdz 2017. gadam iegādāties vēl 140 stacionāros fotoradarus, ko uzturēs CSDD.

Atjautības uzdevumi

80 auto aprīkošana ar fotoradariem un video ierakstīšanas sistēmām maksā gandrīz 300 tūkstošus latu, bet 46 auto modernizēšana 225 tūkstošus latu. Jautājumi latvietim taupīgajam:

  • Cik maksā viena auto aprīkošana no nulles?
  • Kādēļ aprīkot 1 valsts policijas auto ar jaunu aprīkojumu ir lētāk nekā modernizēt vecos auto?
  • Vai nebūtu izdevīgāk, ja visos auto būtu jauni fotoradari un video ierakstīšanas sistēmas ?