Fotoradari var sodīt daudzas reizes

Valsts policija uz ielām ir redzama reti, taču autobraucēji nevar dzīvot bezbēdīgi. Latvijā uz autoceļiem ir izvietoti vairāki desmiti stacionārie fotoradari, no kuriem lielākā daļa, ja ne visi, ir aprīkoti ar iespēju pārbaudīt datus par transportlīdzekli tiešsaistē. Viens no sāpīgākajiem momentiem šeit ir OCTA pārbaude. Ja agrāk policijai apturot, mēs varējām uzzināt, ka OCTA ir beigusies, saņemt sodu un ātri doties sodu nomaksāt, tad šobrīd viss vairs nav tik vienkārši.

Vienas dienas laikā sods – vairāki tūkstoši eiro

Neveiksmīgākie šoferi, kas dzīvo tuvu stacionāro radaru izvietošanas vietām var pamanīties vienas dienas laikā tikt pie vairākiem sodiem. Ja jums būs beigusies OCTA, katru reizi pabraucot garām fotoradaram tiks fiksēts pārkāpums un aprēķināts sods.

Iedomājieties situāciju. Jūs dzīvojat blakus fotoradaram, OCTA ir beigusies un aizbraucat uz veikalu. Brauciens turp un atpakaļ jums izmaksās vairāk kā 500 eiro, taču tas vēl nav viss. Paziņojumu no policijas par fotoradara fiksēto pārkāpumu saņemsiet pēc vairākiem mēnešiem. Ja visu šo laiku būsi bijis aizmāršīgs, sodos var savāk daudzus tūkstošus eiro.

Kāds ir sods par braukšanu bez OCTA?

Šobrīd naudas sods par braukšanu bez OCTA apdrošināšanas ir 80 EUR līdz 350 EUR.

  • Ja apturēs policijas ekipāža, tiksiet pie soda 80 EUR apmērā (šis ir minimālais apmērs).
  • Ja pārkāpumu fiksēs fotoraradars, visticamāk, sods būs 350 EUR.

Visus fotoradaru fiksētos sodus piemēro Valsts policijas darbinieki. Cik var spriest no publiski pieejamās informācijas, viņi ir samērā noslogoti un bieži piemēro maksimālo sodu. Plašāk redzams LTV sagatavotajā sižetā.