Sods par braukšanu bez tehniskās pases

Katram autovadītājam reizēm gadās mājas aizmirst auto reģistrācijas apliecību un var rasties jautājums, kāds ir sods par braukšanu bez tehniskās pases. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, sods par šo pārkāpumu ir simbolisks, tādēļ par savu aizmāršību nav vērts uztraukties. Vēl dažus gadus atpakaļ sods par braukšanu bez tehniskās pases bija 1 Ls, taču šobrīd soda nauda par šo pārkāpumu ir palielināta līdz 2 Ls (kāpums 200%).

Vai braukšana bez tehniskās pases ir izdevīga?

Jautājums var likties muļķīgs, taču vērts ņemt vērā, ka vadājot līdzi auto reģistrācijas apliecību, vienmēr pastāv risks to pazaudēt. Turklāt būsim godīgi, cik bieži mūs aptur ceļu policijas ekipāža? Dažas reizes gadā, varbūt piecas reizes? Kopējais sods par braukšanu bez tehniskās pases sliktākajā gadījumā var sasniegt 10 Ls gadā, jo Administratīvo pārkāpumu kodekss neparedz, ka par atkārtotu aizmāršību būtu jāpiemēro lielāks sods. Teorētiski, protams, ir iespējams, ka policija var jūs palūgt doties līdzi uz iecirkni, lai noskaidrotu automašīnas īpašnieku gadījumos, kad viņiem ir sabojājusies rācija un mobilais telefons, taču praksē tas tā nenotiek.

Kopumā, iemesli, lai brauktu bez tehniskās pases var būt divi:

  • tehnisko pasi var pazaudēt;
  • tehniskās pases atjaunošana ir maksas pakalpojums.

Cik maksā tehniskās pases atjaunošana?

Saskaņā ar CSDD sniegto informāciju, maksa par auto reģistrācijas apliecības atjaunošanu ir 14,02 Ls, pie nosacījuma, ka nav izziņa no policijas par tehniskās pases zādzību. Ja variet uzrādīt izziņu, tad par šo pakalpojumu būs jāmaksā 8,63 Ls, t.i. tikpat, cik par jaunas reģistrācijas apliecības izgatavošanu. Varam secināt, ka sods par braukšanu bez tehniskās pases ir simbolisks un to nevar pat salīdzināt ar to kāds ir sods par braukšanu dzērumā, kur autovadītājam var nākties šķirties no pat vairāk kā 1000 Ls, pavadīt 2 nedēļās cietumā un zaudēt tiesības vadīt transportlīdzekli uz laiku līdz 4 gadiem.

Kā atjaunot automašīnas tehnisko pasi?

Lai atjaunotu pazaudēto tehnisko pasi ir jādodas uz tuvāko CSDD filiāli, līdzi ņemot (1) pasi, vadītāja apliecību vai braukšanas mācību atļauju, (2) policijas izziņu par dokumenta zādzības faktu (ja tāda ir, būs lētāk). Auto reģistrāciju var veikt tikai persona, kas ir vismaz 18 gadus veca. LCP.LV skatījumā laiks, kas jāpatērē, lai atjaunotu tehnisko reģistrācijas apliecību, t.sk. dotos uz policiju, lai saņemtu izziņu par zādzības faktu ir nesamērīgi liels ar to kāds ir sods par braukšanu bez tehniskās pases. Mēs, protams, nemudinam braukt visus bez auto reģistrācijas apliecības, jo gadījumā, ja jūs neesiet auto īpašnieks, tad saziņa ar ceļu policiju var būt sarežģītāka. Ja datu bāzē uzrādās, ka īpašnieks ir, piemēram, uzņēmums, tad ceļu policistiem varētu rasties jautājumi, kas jūs tāds esat un vai tiešām esiet tiesīgs pārvietoties ar šo auto.

Detalizētāku informāciju par auto tehniskās pases atjaunošanas izmaksām un procedūru variet atrast CSDD mājas mājas lapā.

Leave a Comment