Četras lietas, kurām jābūt ikvienā auto

Sēžot autoskolas solā, mēs cītīgi mācījāmies Ceļu Satiksmes drošības noteikumus, ceļa zīmes un, kā izbraukt krustojumu. Laika gaitā viss liekais, nevajadzīgais sāk aizmirsties, taču ir četras lietas, kam jābūt tavā auto. Trijām no tām ir jābūt obligāti ejot uz CSDD apskati.

Zelta trīsvienība + 1

Neko daudz neslēpjot atklāsim uzreiz fantastisko četrinieku – avārijas trīsstūris, aptieciņa, ugunsdzēšamais aparāts un rezerves ritenis. Aplūkosim katru no tiem nedaudz sīkāk.

Avārijas trijstūris

Vairumam tas atrodas mašīnas bagāžniekā, piesiets sānā vai zem paklājiņa. Dažreiz vai kādam biežāk bagāžnieks ir piekrauts tik pilns, ka tikt pie avārijas trijstūra ir ļoti sarežģīti. Tas nav pareizi. Avārijas situācijā trīsstūris ir vajadzīgs tūlīt un tagad. Iespējams, ka katra sekunde būs no svara. Nedrīkst to zaudēt meklējot vai vēl sliktāk mēģinot uzstādīt pareizi trijstūri.

Vai Tu kaut reizi dzīvē esi mēģinājis izlikt uz ielas trijstūri ? Ja, nē, izdari to jau šodien. Iespējams, ka nemaz nemāki to izdarīt, bet tam ir jābūt automātiski. Daži trijstūri stiprinās ar klipšiem, citi ar stieplēm. Pamēģini.

Aptieciņa

Pateicoties ES regulām auto aptieciņas saturs ir sarucis līdz marlēm, pārsējiem un elpināšanas pūslim. Iemesls ? Stresa situācijās cilvēki, mēģinot palīdzēt, var izdarīt vairāk sliktu nekā labu. Tā kā neatliekamā medicīniskā palīdzība ir samērā attīstīta (cerams), tai ir jābūt negadījuma vietā salīdzinoši ātri. Tajā pašā laikā ir skaidrs, ka ideālā gadījumā ikvienam autovadītājam būtu jāzina ne tikai absolūtais pirmās palīdzības ABC, ko daudzi nemaz nezina, bet daudz vairāk.

Izmēģini, kā lieto mākslīgās elpināšanas pūsli. Ja nezināji, ka Tev tāds ir, noteikti ieskaties.

Ugunsdzēšamais aparāts

Ugunsdzēšamais aparāts ir lietojams tīri intuitīvi, taču ir svarīgi, lai tā derīguma termiņš joprojām būtu spēkā. Ja neesi to nekad lietojis, bet termiņš ir beidzies, iespējams, ka tas vēl ir labs. No otras puses, nav vērts taupīt. Labāk nopērc jaunu un izmēģini veco izpūst. Jauns ugunsdzēšamais aparāts ir jāpērk, jo laika gaitā tajā zūd spiediens. Ja tas ir zem kritiskās atzīmes (dažiem ir spiediena mērītājs), tad tas nedarbosies.

Ieteikums – neturi ugunsdzēšamo aparātu zem sava sēdekļa. Ja tas paies zem pedāļiem, var būt apgrūtināta bremzēšana un vari netīšām to nospiest ar pēdu.

Rezerves ritenis

Tev ir jauns auto ? Apsveicam. Pilnīgi iespējams, ka rezerves ritenis Tev nemaz nav. Kādēļ ? Tā vietā autoražotāji ir ieviesuši aerosolu (putas), kas aizlāpa bojāto riepu un kompresoru. Teorētiski tam būtu jābūt pietiekami, lai tiktu līdz mājai vai tuvākajam servisam. Praktiski, ja bojājums ir pietiekami liels un jābrauc tālu, tad var sanākt palikt uz ceļa vai labākajā gadījumā braukt no viena benzīntanka uz otru, pērkot jaunus aerosolus.

Ja Tev ir vecāks auto, tad rezerves ritenis, visticamāk, ir bagāžniekā zem paklāja. Tas var būt gan parasts ritenis, gan nedaudz šaurāks – paredzēts, lai brauktu nelielus attālumus, līdz kamēr salabots īstais ritenis. Agri vai vēlu mainīt riteni sanāk katram. Ja gribi būt drošs, vari patrennēties to izdarīt savā pagalmā.